Coraz więcej ludzi boryka się z otyłością, zaś w odpowiedzi na ten problem, na rynku, pojawiły się na odchudzanie: tabletki i kapsułki, o bardzo różnym sposobie działania. Część z nich jest nieszkodliwa, oparta na naturalnych składnikach, ale są i takie które mogą wpływać negatywnie na organizm i zdrowie.

Są także diety odchudzające, jak np. popularna dieta kopenhaska - dieta odchudzająca, której celem jest szybkie pozbycie się nadwagi. Pozbywamy się zbędnych kilogramów, po czym wracamy do utrwalonych wcześniej nawyków żywieniowych , a zbędne kilogramy wracają. Jesteśmy w punkcie wyjścia - szukamy następnej diety na odchudzanie.

Dla osób, mających dużą nadwagę, które cierpią na otyłość, dieta odchudzająca jest koniecznością - natomiast jest to już leczenie u specjalisty, zaś dieta jest jednym z czynników pozwalających wrócić do prawidłowej wagi. Nigdy nie jest to dwutygodniowa dieta - cud, zaś po powrocie do zdrowia pacjent nadal stosuje dietę - zdrową, nie wracając do sposobu odżywiania, który doprowadził do otyłości. Termin 'dieta' często kojarzy z odchudzaniem. Tymczasem jest to synonim 'sposobu odżywiania'. Właściwie, ma jeszcze szersze znaczenie - z greckiego 'diaita' - to 'styl życia'.

Czy diety odchudzające to zdrowe diety? Co to jest 'zdrowa dieta'?

To taka dieta, która dostarcza naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, do jego prawidłowego funkcjonowania. Jest tez ważne, aby składniki były dostarczone w odpowiednich proporcjach oraz odpowiednim zestawieniu. Jeśli organizm ma zapewnioną dostawę wszystkiego czego potrzebuje - pozostaje w zdrowiu. Znaczy to, że zachowuje także stałą, odpowiednią wagę ciała - tkanka tłuszczowa nie odkłada się, ale na bieżąco jest spalana BETAVEN w codziennej, zdrowej diecie wpływa na nie odkładanie się tkanki tłuszczowej. Przeczytaj jak przebiega ten proces?

Cukrzyca
Nowotwór jelita grubego
Dieta