Betaven ma pozytywny wpływ przy redukcji cholesterolu.

Cholesterol redukcja

Spożywanie 20 gramów Betavenu, czyli 6 gramów czystego beta-glukanu dziennie przez sześć tygodni umożliwia redukcję całkowitego poziomu cholesterolu o około 20% u osób mających wysoki cholesterol.

Wg WHO redukcja poziomu cholesterolu o 20%
zmniejsza ryzyko zawału serca o 50% !

Zawartość beta-glukanu w Betavenie jest 6-cio krotnie wyższa niż w otrębach owsianych* i 10-cio krotnie wyższa niż w płatkach owsianych co oznacza, że 20g (36 kcal) Betavenu, zawiera tyle samo beta-glukanu co 120g (480 kcal)otrąb owsianych lub 200g (700 kcal) płatków owsianych.

Główny mechanizm powodujący obniżanie poziomu cholesterolu po spożyciu beta-glukanu polega na zmniejszeniu absorpcji kwasów żółciowych, co powoduje usuwanie steroidów z organizmu a w konsekwencji intensyfikację rozpadu cholesterolu oraz zmniejszenie jego syntezy z lipoprotein. Ponadto emulgujące właściwości beta-glukanu powodują zmniejszenie wchłaniania tłuszczu z pokarmu oraz ograniczają wtórną resorpcję cholesterolu w jelicie grubym. Kolejną, korzystną cechą beta-glukanu jest obniżenie indeksu glikemicznego pokarmu co przyczynia się do obniżenia odpowiedzi insulinowej i zmniejszenia ryzyka syntezy cholesterolu w wątrobie z glukozy. Miażdżyca jest chorobą, która może się cofnąć, jeśli zmieni się złe nawyki żywieniowe. Jednym z nich jest prawidłowa dieta redukująca w organizmie cholesterol ldl. Codzienna dieta z dawką BETAVENU zmniejsza poziom cholesterolu, co wpływa korzystnie na zmiany miażdżycowe.

Cukrzyca
Nowotwór jelita grubego
Dieta