Jest to metaboliczna, przewlekła choroba, spowodowana brakiem lub nieprawidłowym działaniem hormonu wytwarzanego w trzustce - insuliny. Charakterystycznym objawem cukrzycy jest hiperglikemia - podwyższone stężenie glukozy we krwi. W Polsce na cukrzycę choruje ok. półtora miliona osób, co jest liczbą ogromną.

Przy cukrzycy bardzo ważna jest odpowiednia dieta. W wyborze produktów stosowanych w codziennej diecie ważną rolę odgrywa indeks glikemiczny (IG), określający wpływ poszczególnych produktów żywieniowych na poziom cukru we krwi, po ich spożyciu. Produkty o najwyższym IG (wyższy lub równy 70), najbardziej podnoszą poziom glukozy we krwi. Dieta cukrzyka to dieta oparta przede wszystkim na produktach o niskim IG.

Przy komponowaniu codziennej diety chorzy na cukrzycę powinni brać pod uwagę, iż każda obróbka żywności oraz jej czas podwyższają jej IG. Dlatego najzdrowsze w diecie cukrzycy jest spożywanie produktów nie przetworzonych. Korzystny wpływ działania BETAVENU w codziennej diecie przy cukrzycy to właśnie zmniejszanie IG potraw. W jaki sposób BETAVEN obniża IG?

Cukrzyca
Nowotwór jelita grubego
Dieta