Jest to metaboliczna, przewlekła choroba, spowodowana brakiem lub nieprawidłowym działaniem hormonu wytwarzanego w trzustce - insuliny. Charakterystycznym objawem cukrzycy jest hiperglikemia - podwyższone stężenie glukozy we krwi. W Polsce na cukrzycę choruje ok. półtora miliona osób, co jest liczbą ogromną.

Przy cukrzycy bardzo ważna jest odpowiednia dieta. W wyborze produktów stosowanych w codziennej diecie ważną rolę odgrywa indeks glikemiczny (IG), określający wpływ poszczególnych produktów żywieniowych na poziom cukru we krwi, po ich spożyciu. Produkty o najwyższym IG (wyższy lub równy 70), najbardziej podnoszą poziom glukozy we krwi. Dieta cukrzyka to dieta oparta przede wszystkim na produktach o niskim IG.

Przy komponowaniu codziennej diety chorzy na cukrzycę powinni brać pod uwagę, iż każda obróbka żywności oraz jej czas podwyższają jej IG. Dlatego najzdrowsze w diecie cukrzycy jest spożywanie produktów nie przetworzonych. Korzystny wpływ działania BETAVENU w codziennej diecie przy cukrzycy to właśnie zmniejszanie IG potraw. W jaki sposób BETAVEN obniża IG?


Nieleczona cukrzyca może być tragiczna w skutkach. Zbyt wysoki poziom cukru w krwiobiegu prowadzi do zaburzeń wzroku, układu ruchowego, osteoporozy a nawet śmierci. Na szczęście ryzyko wystąpienia takich i wielu innych powikłań można zminimalizować przez stosowanie odpowiedniej diety bogatej w nieprzetworzone produkty spożywcze.

Diabetykom polecamy stosowanie suplementu diety Betaven. Ten bogaty w błonnik koncentrat oczyszczonego ziarna owsa wspomaga utrzymywanie poziomu glukozy we krwi na właściwym poziomie. Chociaż cukrzyca jest trudną do wyleczenia chorobą to dzięki suplementowi diety Betaven można normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Ponieważ mnóstwo produktów spożywczych charakteryzuje się wysokim indeksem glikemicznym ścisłe trzymanie się diety może być utrudnione. Betaven ma wyjątkowe właściwości, które wpływają na obniżenie poziomu IG spożywanych posiłków. Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną. Betaven to produkt, który polecamy stosować w celach leczniczych i profilaktycznych.Cukrzyca
Nowotwór jelita grubego
Dieta